ALLEN BRADLEY 20F1AND415AN0NNNNN Servo drive 480VAC 3PH 415A 350Hp
| Drive Type | POWERFLEX 753 |
|---|---|
| Dynamic Braking | NO INTERNAL TRANSISTOR |
| Enclosure | IP20/IP00, OPEN TYPE |
| Filtering | FILTERING, JUMPER REMOVED |
| HIM | NO HIM |
| HP Rating | 260 KW / 350 HP, 415 AMP |
| Input Type | AC INPUT WITH PRECHARGE |
| Voltage Rating | 480 VAC / 650 VDC |