GENERAL ELECTRIC U20N1K5S Variable Speed AC Drive VAT20 230V 1.5kW 2HP
Product condition Availability Warranty
Price
Estimate Totals
Buy online a GENERAL ELECTRIC U20N1K5S Variable Speed AC Drive VAT20 230V 1.5kW 2HP for Automatic Tool Changer (ATC) of CNC Machine-tools, also for Turret of Lathe Machine, also installed on other kind of Machines-Tools, the drive includes the Instruction manual. The GENERAL ELECTRIC U20N1K5S brand new models for sale are in original box, sealed and comes with a warranty of 12 months.
Technical data :
Input : AC 1PH 200-240VAC 19A
Output : AC 3PH 0-240V 0-200Hz 2HP 7.5A